Poznaj Algarve, magiczne południe Portugalii ! 0
Poznaj Algarve, magiczne południe Portugalii i zagłosuj!

Poznaj Algarve, magiczne południe Portugalii! 

Algarve, z arabskiego: zachód, ziemia położona na zachód ( الغرب al-Garb /al-garb) to region i kraina historyczna w kontynentalnej Portugalii, obejmująca całą południową część tego kraju. 

Jest to podłużny pas wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego - długości ok. 40 kilometrów i szerokości ok. 140 kilometrów - od Przylądka Świętego Wincentego na zachodzie do rzeki Gwadiany na wschodzie (granica z Hiszpanią). 

Algarve to istny turystyczny raj. Piaszczyste plaże z drobnym, złotym piaskiem są najczęściej położone w okolicy malowniczych klifów tworzących niesamowite krajobrazy, które widzimy na wszystkich zdjęciach z tego miejsca. Wizytówką Algarve jest słynna Praia da Marinha uchodząca za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie oraz Praia da Rocha - kilkunastokilometrowy odcinek złotego piasku, otoczony z obu stron urwistymi klifami. Na wszystkich plażach panują również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, dzięki silnym, oceanicznym wiatrom.

Zachód słońca Praia da Rocha, Algarve

Praia da Rocha, Algarve

Znajdziemy tam też klimatyczne miasteczka z mnóstwem renesansowych i barokowych zabytków. Do najpiękniejszych miast należą Lagos oraz Faro – tętniące kulturalnym i nocnym życiem miasto z zabytkową, klimatyczną starówką. To miejsce pokochają fani lokalnych win i kuchni opartej na rybach i owocach morza. Kto raz odwiedzi ten region, zostawia tam swoje serce na zawsze!

Kto z Was już był w Algarve? Sprawdźcie oficjalny profil Algarve na instagramie: instagram.com/algarvetourism. Zdjęcia powalają!

Jeżeli szukacie praktycznego przewodnika po Algarve to zjarzyjcie koniecznie na stronę Algarve Portugalia, gdzie znajdziecie ciekawostki i kompleksowe informacje co do atrakcji, wycieczek i zwiedzania głównych punktów tego regiony. 

A my zapraszamy Was po letni niezbędnik każdego turysty i fana Portugalii: korkowe gadżety z tego kraju!   

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl