Caldas de Monchique, uzdrowisko termalne w Algarve 0
Caldas de Monchique - uzdrowisko termalne w Algarve, Portugalia.

Caldas de Monchique - uzdrowisko termalne w Algarve

Caldas de Monchique to małe, uzdrowiskowe miasteczko w górach Monchique słynące z wód o prozdrowotnych właściwościach. Rejon jest pełen drzew, krzewów, kwiatów. Wyjątkowo sprzyja relaksowi.

Tereny Caldas de Monchique (Termas de Monchique) oczarowują spokojem oraz niezwykle bujną, malowniczą roślinnością. W tym miejscu naprawdę można odpocząć albo spędzić miło czas z rodziną  i przyjaciółmi, biesiadując przy jednym z piknikowych stołów specjalnie przygotowanym na takie towarzyskie okazje. Poza atmosferą błogiego lenistwa Caldas de Monchique oferuje szeroką gamę różnorodnych atrakcji dla swoich gości. 

Wody termalne w Caldas de Monchique

Lecznicze właściwości wód tutejszych zostały uznane już od czasów Cesarstwa Rzymskiego, kiedy to otrzymały status świętych wód. Wody pochodzą z ośmiu źródeł bogatych w wodorowęglan, fluor, krzemionkę i sód. Stosuje się je do leczenia problemów oddechowych i trawiennych, a także do leczenia problemów mięśniowych i reumatycznych. Mają również cenne właściwości relaksujące. 

Na terenie Caldas de Monchique znajduje się kompleks spa: Villa Termal de Caldas de Monchique Spa Resort o dobrze rozwiniętej, turystycznej infrastrukturze.  Uzdrowisko zapewnia szereg zabiegów leczniczych i kosmetycznych bazujących na tutejszych skarbach termalnych. W ofercie  można odnaleźć liczne zdrowotne masaże, a także zabiegi z użyciem glinek.

Villa Termal urzeka architekturą. W jego skład wchodzą cztery hotele mieszczące się czterech w XIX-wiecznych budynkach, które zostały odrestaurowane i zmodernizowane.

Hotel Central  - powstały z połączenia dawnego Hotelu Central, Estalagem D. Lourenço, z klasycznym i eleganckim wystrojem

Hotel D. Carlos Regis - budynek z XIX wieku, z przepięknym widokiem na park przyrody Serra de Monchique)

– Hotel Termal - obok basenów termalnych. Do wyboru jest zarówno basen odkryty, jak i kryty z biczami wodnymi

– Hotel Central Suites & Apartaments - oferujący pokoje o wysokim standardzie

Dla spragnionych lokalnej, smacznej kuchni Caldas de Monchique oferuje gościnę w tutejszej restauracji serwującej nie tylko dania charakterystyczne dla Portugalii, ale i te bezpośrednio związane z regionem Monchique.

Przede wszystkim jednak Caldas de Monchique to raj dla miłośników zieleni i dźwięku górskich strumieni. Niekończące się, pobliskie trasy spacerowe, świeże górskie powietrze i wszechobecna cisza zapewnią każdemu sporą dawkę odpoczynku.  Tutaj zapomina się o codziennych obowiązkach.  

Caldas de Monchique noclegi

Jeżeli masz ochotę zatrzymać się na dłużej i skorzystać z relaksujących term i wyciszającej natury, sprawdź dostępność terminów i ceny w poniższej wyszukiwarce.

Booking.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl